برنامه ورزشی آنلاین با آیناز

برنامه ورزشی آنلاین با آیناز

مرکز تخصصی فیتنس، بدنسازی و لاغری

آيا خوردن آب كرفس به مقدار زياد باعث لاغری می شود ؟

 

پاسخ : خير

✅ برخي افراد فکر مي‌کنند مصرف آب‌کرفس يا شويد، چاي سبز و .... چربي‌سوز است و باعث كاهش وزن بسيار مي شود اما واقعيت اين است كه تا به امروز ماده‌اي به عنوان لاغر كننده كه باعث اين معجزه شود ، در دنياي پزشکي کشف نشده است .

✅ در واقع خوردن هيچ ماده ي غذايي‌اي وزن را کاهش نمي‌دهد بلکه نخوردن و امساک است که به کاهش وزن و سوخت كالري هاي انباشته شده کمک مي‌کند.

✅ مصرف آب سبزی ها نظير آب كرفس فقط به دلیل فیبر و آب فراوانی که دارد ممكن است باعث كاهش اشتها و كاهش جذب برخی چربی‌ها شود و باعث دفع مقداری آب شود. از این رو فرد تصور می‌کند وزنش پايين آمده است اما در واقعيت اينطور نيست.

✅ آب سبزي‌ها به دليل داشتن انواع فلاونوئيد و آنتي‌اکسيدان‌ها، براي بدن مفيد است ولي چربي‌سوز نيست مگر آنکه فرد در توازن منفي انرژي باشد .

به عبارت ديگر اگر انرژي دريافتي کمتر از مقداري باشد که در بدن‌ سوزانده مي‌شود، بدن ناچار خواهد شد از منابع چربي استفاده کند و چربي‌ها مي‌سوزد اما اگر دريافت انرژي بيش از مصرف آن باشد، چربي در بدن ذخيره مي‌شود و خوردن هيچ ماده‌ ي غذايي نمي تواند اين روند را متوقف ‌کند.

✅ البته برخي از ترکيبات غذايي تا حدي مي‌توانند سوخت‌وساز را بالا ببرند و در صورتيكه فرد از يک برنامه غذايي صحيح پيروي كند، مي توانند در روند كاهش وزن موثر باشند.